Welcome to the WAHA State Hockey Tournament Directory!

This site is for SANCTIONED Tournaments only. Once your tournament is sanctioned by WAHA it will posted on this site and linked to USA Hockey site.

(click on column arrow to sort by that column)
Sort Ascending  Age Group  Sort Descending Sort Ascending  Date  Sort Descending Sort Ascending  Location  Sort Descending Director Phone EMail
!8U/16U Jr GoldFeb 14-16, 2020SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
10UFeb 21-23, 2020Baldwin-BlackhawkMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
10UJan 25-26, 2020MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
10UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
10UFeb 14-16, 2020MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail.com
10UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
10UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
10UJan 18-19, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
10UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
10UMar 13-15, 2020Barron/ChetekMark Bell715-205-7903bellmc78@hotmail.com
10UJan 24-26, 2020Barron/ChetekMark Bell715-205-7903bellmc78@hotmail.com
10U 2A & 2BFeb 15-17, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
10U 3A/2B/1C & MN BFeb 28-Mar 1, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
10U 3A/3BFeb 7-9, 2020WaupacaJake Waller/Jenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
10U 3B/4A & MN CFeb 28-Mar 1, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
10U AFeb 29-Mar 1, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U A & BFeb 21-23, 2020Eagle RiverJennifer Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
10U A & BJan 24-26, 2020Appleton-AAHAMatt Blair920-850-1562mblair898@yahoo.com
10U A MN BFeb 14-16, 2020SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
10U A, B, CJan 25-26, 2020West SalemScott Schumacher608-792-9852schumee@charter.net
10U A/BFeb 7-9, 2020Black River FallsJessy Olver715-896-3443jess_s65@hotmail.com
10U BFeb 14-16, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U BFeb 7-9, 2020MarinetteEric Campbell715-587-1979mmthundersquirt@gmail.com
10U BFeb 22-23, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
10U B & CFeb 14-16, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
10U B/CJan 18-19, 2020SpartaMegan Mulvaney608-633-0688syhatournament608@gmail.com
10U B/CFeb 8-9, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
10U B/C C WI onlyJan 24-26, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
10U CJan 25-26, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U CFeb 21-23, 2020Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
10U CJan 25-26, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
12UFeb 15-17, 2020Oregon-On Ice PromotionsBen Cowan608-575-6915ben@onicepromotions.com
12UJan 24-26, 2020MarinetteJeanie Danielak715-923-8103j3danielak@gmail.com
12UMar 20-22, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020Baldwin-BlackhawkMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
12UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UFeb 28-Mar 1, 2020MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail.com
12UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
12UFeb 7-9, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
12UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
12UFeb 15-17, 2020MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
12UMar 7-8, 2020MerrillEmily Heckendorf715-218-7206emily.heckendorf@cuw.edu
12UFeb 28-Mar 1, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
12U 3A/2B/1C & MN BFeb 14-16, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
12U 3A/4A/2BFeb 15-16, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
12U 3B/4A & MN CFeb 14-16, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
12U AFeb 29-Mar 1, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U A & BFeb 28-Mar 1, 2020Eagle RiverJennifer Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
12U A & BFeb 21-23, 2020Appleton-AAHAMatt Blair920-850-1562mblair898@yahoo.com
12U A & BJan 24-26, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
12U A & BFeb 7-9, 2020Badger State Games-Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
12U A & BFeb 21-23, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
12U A/BJan 24-26, 2020Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217jtomesh@hotmail.com
12U BFeb 22-23, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12U BFeb 22-23, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
12U B/CJan 25-26, 2020AltoonaNicole Frederick715-563-3825nicole.frederick2@yahoo.com
12U B/CFeb 7-9, 2020ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
12U B/CFeb 21-23, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
12U B/CJan 25-26, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
12U CFeb 22-23, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
12U CFeb 28-Mar 1, 2020Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
12U CFeb 22-23, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12U CJan 25-26, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U CJan 25-26, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
14 BFeb 21-23, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
14UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
14UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UFeb 7-9, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
14UMar 13-15, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
14UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UJan 24-26, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
14UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
14UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
14U 3A/4A/2BJan 18-19, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
14U AJan 24-26, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
14U AFeb 15-16, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
14U A & BFeb 28-Mar 1, 2020Champion Center-Fox ValleyMike Hasler920-422-4830ace@fvyha.com
14U A & BJan 24-26, 2020Badger State Games-Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
14U A & BFeb 7-9, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
14U A MN BFeb 14-16, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
14U A/BFeb 28-Mar 1, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
14U A/B/CFeb 7-9, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
14U BJan 24-26, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
14U BFeb 15-16, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
14U BJan 25-26, 2020SpartaMegan Mulvaney608-633-0688syhatournament608@gmail.com
14U B MN CFeb 7-9, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
14U B/CJan 24-26, 2020ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
14U CFeb 15-16, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
16UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
16UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
16UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
18UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
18UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
18UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
19UMar 20-22, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
6U Cross IceJan 25, 2020JanesvilleHeather Saalfeld708-606-9597tournaments@janesvilleyouthhockey.com
8UFeb 1-2, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
8UMar 14-15, 2020VeronaDesiree Bates662-801-5526veronahockeymom@gmail.com
8UMar 13-15, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8UMar 14-15, 2020Appleton-AAHAAmanda Coda920-585-9271appletonmoi@gmail.com
8U Cross IceFeb 8, 2020OregonKelly Sullivan608-279-1894kelly8sully@gmail.com
8U Cross IceFeb 29-Mar 1, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
8U Cross IceFeb 1-2, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
8U Cross IceFeb 28-Mar 1, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
8U Cross IceMar 7-8, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
8U Cross IceJan 24-26, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
8U Cross IceFeb 21-23, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
8U Cross IceFeb 1-2, 2020JanesvilleHeather Saalfeld708-606-9597tournaments@janesvilleyouthhockey.com
8U Cross IceFeb 14-16, 2020Eble-WaukeshaDavid Welsch208-244-2177mmmld@waukeshawarhawks.org
8U Cross IceFeb 7-9, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
8U Cross IceFeb 29-Mar 1, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
8U Cross IceJan 31-Feb 2, 2020ManitowocSherrie Pinkerton920-973-4944maritimetourney@gmail.com
8U Cross IceFeb 7-9, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
8U Cross IceFeb 28-Mar 1, 2020Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
8U Cross IceFeb 8-9, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
8U Cross IceFeb 21-23, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
8U Cross IceFeb 22-23, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
8U WhiteFeb 15-16, 2020Tri County-Fox ValleyStacy Dake920-257-8137u8mites@fvyha.com
AdultJan 24-26, 2020Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
Adult Men and WomenJan 24-26, 2020Ironwood Golf Course-ArrowheadSteve Adair/Brady Chuckel414-507-6595sgadair@gmail.com
Adult WomenMar 13-15, 2020Madison Ice Arena-Stick it to CanceAndrea Chaffee608-354-7713andreachaffee@yahoo.com
Girls 10UFeb 14-16, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
Girls 10UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 10UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
Girls 10U & 12UJan 24-26, 2020New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
Girls 10U & 12UFeb 21-23, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 10U 3 on 3Mar 27-28, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 12UJan 24-26, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
Girls 12UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
Girls 12UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 12UFeb 14-16, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
Girls 12U 3 on 3Mar 27-28, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 14UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
Girls 14UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 14UJan 24-26, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
Girls 14U 3 on 3Mar 27-28, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 16UFeb 28-Mar 1, 2020Veronia - Madison MavericksMarcie Stebbeds608-206-1677stebbeds5@gmail.com
Girls 16U 3 on 3Mar 27-28, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 8UFeb 1-2, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
High SchoolFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
High SchoolMar 20-22, 2020Madison Ice Arena-Coach Sauer ClassAndrea Chaffee608-354-7713andreachaffee@yahoo.com
High SchoolJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
High School Junior GoldFeb 21-23, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
Junior GoldFeb 7-9, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
Tier I Girls 14UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 16UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 19UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com