Welcome to the WAHA State Hockey Tournament Directory!

This site is for SANCTIONED Tournaments only. Once your tournament is sanctioned by WAHA it will posted on this site and linked to USA Hockey site.

(click on column arrow to sort by that column)
Sort Ascending  Age Group  Sort Descending Sort Ascending  Date  Sort Descending Sort Ascending  Location  Sort Descending Director Phone EMail
10U B/CJan 11-12, 2020AltoonaNicole Frederick715-563-3825nicole.frederick2@yahoo.com
12U B/CJan 25-26, 2020AltoonaNicole Frederick715-563-3825nicole.frederick2@yahoo.com
10U B/CDec 14-15, 2019AltoonaNicole Frederick715-563-3825nicole.frederick2@yahoo.com
14U 1A/2B/1C & MN BDec 13-15, 2019AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
8U Cross IceJan 4-5, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
12U 3A/2B/1C & MN BFeb 14-16, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
10U 3A/2B/1C & MN BFeb 28-Mar 1, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
10U 3B/4A & MN CFeb 28-Mar 1, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
12U 3B/4A & MN CFeb 14-16, 2020AmeryKari Stinson715-338-7843karilee521@yahoo.com
12UFeb 7-9, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
8U Cross IceFeb 21-23, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
14UMar 13-15, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
10UJan 10-12, 2020AntigoDawn Walbeck715-216-0351dwalbeck5@gmail.com
8UMar 14-15, 2020Appleton-AAHAAmanda Coda920-585-9271appletonmoi@gmail.com
10U A & BJan 24-26, 2020Appleton-AAHAMatt Blair920-850-1562mblair898@yahoo.com
12U A & BFeb 21-23, 2020Appleton-AAHAMatt Blair920-850-1562mblair898@yahoo.com
14U 3A/4A/2BJan 18-19, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
10U 3A/4A/2BDec 28-29, 2019AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
12U 3A/4A/2BFeb 15-16, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
8U Cross IceMar 7-8, 2020AshlandHeidi Haas715-979-1600hpeder2003@yahoo.com
14U A & BJan 24-26, 2020Badger State Games-Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
10U A & BJan 3-5, 2020Badger State Games-Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
12U A & BFeb 7-9, 2020Badger State Games-Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
10UFeb 21-23, 2020Baldwin-BlackhawkMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020Baldwin-BlackhawkMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
14UJan 3-5, 2020Baldwin-BlackhawkMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
8U Cross IceJan 10-12, 2020Baldwin-BlackhawkCandy Sykora715-441-3422cshockey.life@gmail.com
Girls 14UJan 17-19, 2020Baldwin-BlackhawkJon Zevenbergen651-271-2400zeb@baldwin-telecom.net
Girls 10U/Girls 12UDec 13-15, 2019Baldwin-BlackhawkJon Zevenbergen651-271-2400zeb@baldwin-telecom.net
10U ADec 20-22, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
Girls 12UJan 10-12, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
12U B/CFeb 21-23, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14U Dec 20-22, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
Girls 10UJan 17-20, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14 BFeb 21-23, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
Girls 14UJan 17-19, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
8U Cross IceFeb 28-Mar 1, 2020Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14U A/BFeb 28-Mar 1, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
Girls 12UJan 4-5, 2020BeloitMisty Travers608-931-7135dakie19@yahoo.com
Girls 8UFeb 1-2, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
8UFeb 1-2, 2020BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
Girls 14UJan 4-5, 2020BeloitMisty Travers608-931-7135dakie19@yahoo.com
12U B/CDec 6-8, 2019BeloitHeather Keller-Jensen608-289-8276hev6628@yahoo.com
14UDec 6-8, 2019Black River FallsJessy Olver715-896-3443jess_s65@hotmail.com
10U A/BFeb 7-9, 2020Black River FallsJessy Olver715-896-3443jess_s65@hotmail.com
8U Cross IceJan 11, 2020Black River FallsJessy Olver715-896-3443jess_s65@hotmail.com
12U A/BJan 17-19, 2020Black River FallsJessy Olver715-896-3443jess_s65@hotmail.com
10UJan 3-5, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
12UJan 17-20, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
14UFeb 7-9, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
High School Junior GoldFeb 21-23, 2020BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
Girls 14UDec 6-8, 2019BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
High School Junior GoldDec 13-15, 2019BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
18UJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
14UJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
16UJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
10UJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
12UJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
High SchoolJan 17-20, 2020Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
Girls 12UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Girls 14UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
16UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Girls 19UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
10UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
12UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
14UDec 6-8, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 16UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 14UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 19UFeb 14-16, 2020Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
High SchoolJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
10UJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
12UJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
16UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
14UJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
18UJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
16UJan 17-20, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
10UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
12UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
18UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
14UFeb 14-17, 2020Champion Center-AppletonDan Brannon216-325-0567dan@itshockeytime.com
Girls 8U Cross IceDec 6-8, 2019Champion Center-Fox River FreezeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 10U ADec 6-8, 2019Champion Center-Fox River FreezeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 10U BDec 6-8, 2019Champion Center-Fox River FreezeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 12UDec 6-8, 2019Champion Center-Fox River FreezeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 14UDec 20-22, 2019Champion Center-Fox River FreezeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
14U A & BFeb 28-Mar 1, 2020Champion Center-Fox ValleyMike Hasler920-422-4830ace@fvyha.com
12U CFeb 22-23, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
8U Cross IceFeb 29-Mar 1, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12U BFeb 22-23, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
Girls 10UJan 17-19, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
10U AJan 17-19, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14UDec 7-8, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12UDec 7-8, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
10U B / 10U CJan3-5, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
Girls 14UJan 11-12, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
Girls 12UJan 11-12, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U CFeb 15-16, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U BFeb 15-16, 2020Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
14U ANov 15-16, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
12U ANov 15-16, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
10U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
14U BFeb 29-Mar 1, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 10UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 12UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
Girls 14UFeb 22-23, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
10U CJan 25-26, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
12U CJan 25-26, 2020Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
10U ANov 15-16, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000cornerstoneicecenterdon@gmail.com
10U CNov 23-24, 2019DePereNathan Ott920-217-2732dpyh.tournament.director@gmail.com
10U B/CFeb 8-9, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
8U Cross IceFeb 1-2, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
12U B/CJan 25-26, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
14U B/CJan 11-12, 2020Dodgeville-Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
10U A & BFeb 21-23, 2020Eagle RiverJennifer Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
14UJan 3-5, 2020Eagle RiverJennifer Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
12U A & BFeb 28-Mar 1, 2020Eagle RiverJennifer Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
12U A/B/CJan 3-5, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
10U A/B/CJan 17-19, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
8U Cross IceFeb 7-9, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
14U A/B/CFeb 7-9, 2020Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
8U Cross IceFeb 14-16, 2020Eble-WaukeshaDavid Welsch208-244-2177mmmld@waukeshawarhawks.org
AdultJan 24-26, 2020Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
8U Cross IceFeb 28-Mar 1, 2020Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
14UNov 22-24, 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
Girls 14UNov 22-24, 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
Girls 10UNov 22-24, 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
Girls 12UNov 22-24, 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
12UJan 10-12, 2020Greenheck-EverestChris Simonsen608-797-8837huntingmt@yahoo.com
8U Cross IceFeb 29-Mar 1, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
10U 2A & 2BFeb 15-17, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
Girls 12UJan 24-26, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
Girls 14UJan 24-26, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
14UJan 10-12, 2020HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
12U 2A & 2BDec 13-15, 2019HaywardJill Gajewski715-634-4791haywardsports@cheqnet.com
14U AFeb 15-16, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
8U Cross IceFeb 8-9, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
18U & 16UJan 17-19, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
12U A & BJan 10-12, 2020HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
10U A, B, CDec 13-15, 2019HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
14U B & CDec 6-8, 2019HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
Adult Men and WomenJan 24-26, 2020Ironwood Golf Course-ArrowheadSteve Adair/Brady Chuckel414-507-6595sgadair@gmail.com
8U Cross IceFeb 1-2, 2020JanesvilleHeather Saalfeld708-606-9597tournaments@janesvilleyouthhockey.com
6U Cross IceJan 25, 2020JanesvilleHeather Saalfeld708-606-9597tournaments@janesvilleyouthhockey.com
Girls 10UFeb 14-16, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
12U CFeb 22-23, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
10UDec 13-15, 2019Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
12UDec 13-15, 2019Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
10UJan 3-5, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
12UJan 3-5, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
10UJan 17-19, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
8U Cross IceJan 24-26, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
14UJan 17-19, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
Girls 12UFeb 14-16, 2020Kettle Moraine-Washington CountyAdam Lemmer262-353-8563tournaments@wcyha.org
10UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
10UJan 3-5, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
14UFeb 28-Mar 1, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
Girls 19UDec 6-8, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UMar 20-22, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
19UMar 20-22, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UJan 3-5, 2020Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
Girls 14UDec 6-8, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
10UDec 13-15, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UDec 13-15, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
Girls 12UDec 6-8, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
Girls 10UDec 6-8, 2019Lake Delton-South Central CyclonesAaron Kirby608-963-6755dellscuphockey@yahoo.com
12UDec 6-8, 2019ManitowocLaura Bussse920-905-0916rockmommab@gmail.com
8U Cross IceJan 31-Feb 2, 2020ManitowocSherrie Pinkerton920-973-4944maritimetourney@gmail.com
12U CFeb 28-Mar 1, 2020Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
10U CFeb 21-23, 2020Marathon CountyRebecca Woller715-370-4681rebecca.woller76@gmail.com
Girls 12UDec 13-15, 2019MarinetteAlex McDonald715-587-3969abmcdonald7@gmail.com
18UDec 20-22, 2020MarinetteJeanie Danielak715-923-8103j3danielak@gmail.com
12UJan 24-26, 2020MarinetteJeanie Danielak715-923-8103j3danielak@gmail.com
10U BFeb 7-9, 2020MarinetteEric Campbell715-587-1979mmthundersquirt@gmail.com
8U Cross IceJan 11, 2020MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
10UJan 25-26, 2020MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
12UFeb 15-17, 2020MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
14UDec 7-8, 2019MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
10U A & BJan 3-5, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
12U A & BJan 24-26, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
8U Cross IceFeb 22-23, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
14U AJan 17-19, 2020MenomonieMike Jax715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
10UJan 11-12, 2020MerrillEmily Heckendorf715-218-7206emily.heckendorf@cuw.edu
14UJan 17-19, 2020MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail.com
10UFeb 14-16, 2020MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail.com
12U A & BDec 12-15, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
10U CJan 3-5, 2020New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
12U CJan 3-5, 2020New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
14U A & BJan 9-12, 2020New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
10U A & BDec 6-8, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
Girls 10U & 12UJan 24-26, 2020New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
Girls 10UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U CJan 25-26, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U BFeb 22-23, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
Girls 12UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
Girls 14UJan 18-19, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
14U BJan 11-12, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
14U AJan 4-5, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U AFeb 29-Mar 1, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U AFeb 29-Mar 1, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U BFeb 22-23, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U CJan 25-26, 2020OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10UDec 13-15, 2019OregonKelly Sullivan608-279-1894kelly8sully@gmail.com
8U Cross IceFeb 8, 2020OregonKelly Sullivan608-279-1894kelly8sully@gmail.com
12UFeb 15-17, 2020Oregon-On Ice PromotionsBen Cowan608-575-6915ben@onicepromotions.com
8U Cross IceDec 7-8, 2019Pettit-MAYHAKristie Ober414-839-9803mkeblazetournament@gmail.com
10UDec 27-30, 2019RecPlex-Pleasant PrairieKelsey Twigg262-947-3623ktwigg@pleasantprairiewi.gov
8UDec 27-30, 2019RecPlex-Pleasant PrairieKelsey Twigg262-947-3623ktwigg@pleasantprairiewi.gov
12UDec 27-30, 2019RecPlex-Pleasant PrairieKelsey Twigg262-947-3623ktwigg@pleasantprairiewi.gov
14UDec 27-30, 2019RecPlex-Pleasant PrairieKelsey Twigg262-947-3623ktwigg@pleasantprairiewi.gov
14UNov 15-17, 2019Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UNov 15-17, 2019Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UNov 15-17, 2019Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
18UJan 17-20, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UJan 17-20, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UJan 17-20, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UJan 24-26, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
16UJan 17-20, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UFeb 14-17, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UMar 27-29, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UJan 17-20, 2020Reedsburg/Dells-Ultimate TournamentJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12U A & BFeb 21-23, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
10U B & CFeb 14-16, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
12U B & CJan 17-19, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
8U Cross IceFeb 7-9, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
14U A & B/CJan 10-12, 2020RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
14U A/BJan 17-19, 2020Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217jtomesh@hotmail.com
12U A/BJan 24-26, 2020Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217jtomesh@hotmail.com
10U A/BJan 10-12, 2020Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217jtomesh@hotmail.com
10U A/BJan 11-12, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8UMar 13-15, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
14U B MN CFeb 7-9, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
14U A MN BFeb 14-16, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
12U A/B MN B/CJan 17-19, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
Girls 10U/Girls 12UNov 22-24, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
10U B/C C WI onlyJan 24-26, 2020River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8U Cross IceDec 13-15, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
Girls 14UDec 6-8, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
12U B/CFeb 7-9, 2020ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
14U B/CJan 24-26, 2020ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
10U B/CJan 10-12, 2020ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
12U CJan 10-12, 2020SheboyganCari Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
10U BJan 10-12, 2020SheboyganCari Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
10U CDec 6-8, 2019SheboyganCari Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
12U BDec 6-8, 2019SheboyganCari Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
!8U/16U Jr GoldFeb 14-16, 2020SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
10U A,B,CJan 10-12, 2020SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
12U A,B,CDec 13-15, 2019SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
18U/16U Jr GoldNov 29-Dec 1, 2019SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
14U A,B,CDec 6-8, 2019SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
12U B/CJan 11-12, 2020SpartaMegan Mulvaney608-633-0688syhatournament608@gmail.com
10U B/CJan 18-19, 2020SpartaMegan Mulvaney608-633-0688syhatournament608@gmail.com
14U BJan 25-26, 2020SpartaMegan Mulvaney608-633-0688syhatournament608@gmail.com
10U A MN BFeb 14-16, 2020SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
12U A MN BDec 13-15, 2019SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
14U B MN CJan 17-19, 2020SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
8U Cross IceDec 14, 2019StoughtonSYHA director@stoughtonhockey.com
8U Cross IceNov 30, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
10U ADec 7-9, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
6U Mini-Mite Cross IceNov 30, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
12U CJan 4-5, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
10U BDec 14-15, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
12U BDec 14-15, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
10U CJan 4-5, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
14U AJan 24-26, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
14U BJan 24-26, 2020Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
12U ADec 7-9, 2019Sun PrairieSuzanne Doody608-370-3320tournaments@spyha.com
16UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
18UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
High SchoolFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
High SchoolJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
14UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
12UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
10UJan 18-20, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
14UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
16UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
18UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
12UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
10UFeb 15-17, 2020Sun Prairie-My Hockey TournamentsJim Babin855-898-4040jbabin@myhockeytournaments.com
Junior Gold BDec 27-29, 2019SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
14U BJan 17-20, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
Junior GoldFeb 7-9, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
Girls 12UDec 20-22, 2019SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
Girls 14UDec 20-22, 2019SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U BFeb 14-16, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
12U B1Jan 10-12, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
12U AJan 3-5, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
Girls 10U BDec 20-22, 2019SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
14U ADec 13-15, 2019SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
8U Cross IceFeb 21-23, 2020SuperiorSteven Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U A & BDec 6-8, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
14U A & BFeb 7-9, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 10U & 12UFeb 21-23, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 16U 3 on 3Apr 3-5, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 14U 3 on 3Apr 3-5, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 12U 3 on 3Apr 3-5, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 10U 3 on 3Apr 3-5, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
12U A & BJan 10-12, 2020TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
10UDec 13-15, 2019TomahawkTim Albert715-966-1420tim@wjjq.com
8UJan 10-12, 2020Tri County-Fox ValleyStacy Dake920-257-8137u8mites@fvyha.com
8U WhiteFeb 15-16, 2020Tri County-Fox ValleyStacy Dake920-257-8137u8mites@fvyha.com
8U RedDec 14, 2019Tri County-Fox ValleyStacy Dake920-257-8137u8mites@fvyha.com
8UMar 14-15, 2020VeronaDesiree Bates662-801-5526veronahockeymom@gmail.com
14U 3A/3BDec 6-8, 2019WaupacaJake Waller/Jenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
10U 3A/3BFeb 7-9, 2020WaupacaJake Waller/Jenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
12U 3A/3BJan 10-12, 2020WaupacaJake Waller/Jenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
12UFeb 28-Mar 1, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
14UJan 24-26, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
10UJan 18-19, 2020WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
10U A, B, CJan 25-26, 2020West SalemScott Schumacher608-792-9852schumee@charter.net