Welcome to the WAHA State Hockey Tournament Directory!

This site is for SANCTIONED Tournaments only. Once your tournament is sanctioned by WAHA it will posted on this site and linked to USA Hockey site.

(click on column arrow to sort by that column)
Sort Ascending  Age Group  Sort Descending Sort Ascending  Date  Sort Descending Sort Ascending  Location  Sort Descending Director Phone EMail
6U Cross IceNov 24, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
8U Cross IceNov 24, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
10UNov 30-Dec 2, 2018River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
10U A/BNov 30-Dec 2, 2018TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
12U ANov 30-Dec 2, 2018Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U 2A (MN B)Nov 30-Dec 2, 2018SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
14U ANov 30-Dec 2, 2018Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U A&BNov 30-Dec 2, 2018SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
14U B & CNov 30-Dec 2, 2018HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
14U B/CNov 30-Dec 2, 2018MarinetteBrian Swenson715-923-1038bswenson1963@gmail.com
Girls 10UNov 30-Dec 2, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
Girls 12UNov 30-Dec 2, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
Girls 14UNov 30-Dec 2, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
Girls 19UNov 30-Dec 2, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
10U ADec 1-2, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
10U A & BDec 1-2, 2018MenomonieMike Jax/Luke Welch715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
12UDec 1-2, 2018WI Rapids-South Wood CountyScott Stoflet715-323-1593scott.stoflet@swcyha.org
12UDec 1-2, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
14U A & BDec 1-2, 2018Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
8U Cross IceDec 1-2, 2018OregonMelissa Kingsley608-206-2802melk517@gmail.com
8U Cross IceDec 1-2, 2018Pettit National Ice Center-BlazeKristie Ober414-839-9803mkeblazetournament@gmail.com
8U Cross IceDec 15, 2018Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
Girls 10UDec 1-2, 2018Tri-County Ice Arena-Fox River FreeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 12UDec 1-2, 2018Tri-County Ice Arena-Fox River FreeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 12U 3 on 3Dec 1-2, 2018Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
Girls 14UDec 1-2, 2018Tri-County Ice Arena-Fox River FreeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
Girls 14U 3 on 3Dec 1-2, 2018Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
Girls 8U Cross IceDec 1-2, 2018Tri-County Ice Arena-Fox River FreeBrad Beyer920-655-1102bbeyer@energisinc.com
10UDec 7-9, 2018Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
10U A & BDec 7-9, 2018New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
10U BDec 7-9, 2018River City-LaCrosseMichelle Bryant mbryant@crchill.com
10U CDec 7-9, 2018SheboyganCarlyn Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
12UDec 7-9, 2018Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
12U ADec 7-9, 2018River City-LaCrosseMichelle Bryant mbryant@crchill.com
12U A&BDec 7-9, 2018SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
12U BDec 7-9, 2018SheboyganCarlyn Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
12U BDec 7-9, 2018River City-LaCrosseMichelle Bryant mbryant@crchill.com
12U CDec 7-9, 2018BeloitHeather Keller608-289-8276hev6628@yahoo.com
14UDec 7-9, 2018Black River FallsJana Nandory715-896-0182jnandory88@gmail.com
14UDec 7-9, 2018Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
14U 3ADec 7-9, 2018WaupacaJenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
14U 3A/2B/1C (MN B)Dec 7-9, 2018AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
14U ADec 7-9, 2018SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
8U Cross IceDec 7-9, 2018SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
High School Jr GoldDec 7-9, 2018Siren-BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
10U BDec 8-9, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
12U A/BDec 8-9, 2018Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
12U BDec 8-9, 2018Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
14UDec 8-9, 2018MarshfieldElisha Stefanski715-470-0350marshfieldhockeytournaments@gmail.com
8U Cross IceDec 8-9, 2018River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8U Cross IceDec 8, 2018WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
8U Red 4X4 Cross IceDec 8, 2018Tri-County Ice Arena-Fox ValleyJon Otto920-213-5976u8mites@fvyha.com
Girls 10UDec 8-9, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 12UDec 8-9, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 14UDec 8-9, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
12U A & BDec 13-16, 2018New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
10UDec 14-16, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
10U ADec 14-16, 2018Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
10U A & B & CDec 14-16, 2018HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
10U BDec 14-16, 2018Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
12UDec 14-16, 2018Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
12U 2A (PW2A)Dec 14-16, 2018HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
12U 2A (PW2B)Dec 14-16, 2018HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
12U ADec 14-16, 2018Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
12U BDec 14-16, 2018Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
14U ADec 14-16, 2018Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
Girls 10U/12UDec 14-16, 2018BaldwinJon Zevenbergen651-271-2400zeb@baldwin-telecom.net
Girls 10U/12U/14UDec 14-16, 2018SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U B/CDec 15-16, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
8U Cross IceDec 15, 2018Black River FallsJana Nandory715-896-0182jnandory88@gmail.com
10U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
12U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
14U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
18U Junior Gold BDec 28-30, 2018SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
8U 3 on 3 Cross IceDec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 10U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 12U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 12U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 14U 3 on 3Dec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
Girls 8U 3 on 3 Cross iceDec 28-30, 2018AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
10UJan 4-6, 2019Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
10UJan 4-6, 2019Siren-BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
10U AJan 4-6, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U AJan 4-6, 2019Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
10U A & BJan 4-6, 2019Marathon County-Badger State GamesCris Trantow715-571-0700cristrantow@gmail.com
10U B/10U CJan 4-6, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
10U CJan 4-6, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
12UJan 4-6, 2019Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
12U AJan 4-6, 2019Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
12U AJan 4-6, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
12U A & BJan 4-6, 2019HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
12U CJan 4-6, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
14UJan 4-6, 2019Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
14UJan 4-6, 2019BaldwinMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
Girls 10U & 12UJan 4-6, 2019Black River FallsJana Nandory715-896-0182jnandory88@gmail.com
10U CJan 5-6, 2019Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
12U A & BJan 5-6, 2019MenomonieMike Jax/Luke Welch715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
12U A & BJan 5-6, 2019MenomonieMike Jax/Luke Welch715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
12U CJan 5-6, 2019Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
14U AJan 5-6, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
8U Cross IceJan 5-6, 2019AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
14U A & BJan 10- 13, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
10U 2A (MN B)Jan 11-13, 2019SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
10U A&BJan 11-13, 2019SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
10U BJan 11-13, 2019SheboyganCarlyn Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
10U B & CJan 11-13, 2019ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
10U B/CJan 11-13, 2019MarinetteBrian Swenson715-923-1038bswenson1963@gmail.com
10U B/CJan 11-13, 2019AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
12UJan 11-13, 2019Siren-BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
12UJan 11-13, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
12U 3A & 3BJan 11-13, 2019WaupacaJenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
12U AJan 11-13, 2019WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
12U BJan 11-13, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
12U CJan 11-13, 2019Marathon CountyCris Trantow715-571-0700cristrantow@gmail.com
12U CJan 11-13, 2019SheboyganCarlyn Clark920-464-0066hockeyvilletourneys@gmail.com
14U 2A (BN2A)Jan 11-13, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
14U A & B/CJan 11-13, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
8U Red 4X4 Cross IceJan 11-13, 2019Tri-County Ice Arena-Fox ValleyJon Otto920-213-5976u8mites@fvyha.com
Girls 10U/12UJan 11-13, 2019River FallsMarissa Feely651-271-2400rfhockeytourney@gmail.com
Girls 14U/Girls 12UJan 11-13, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
10UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
12UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
12U CJan 12-13, 2019SpartaMegan Mulvaney608-633-0688megan.mulvaney@hotmail.com
14UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
14U AJan 12-13, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14U BJan 12-13, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
14U BJan 12-13, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
14U B/CJan 12-13, 2019Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
16UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
18UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
8UJan 12-13, 2019Baldwin   
AdultJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
Girls 10UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
Girls 12UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
Girls 14UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
Girls 16UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
Girls 19UJan 12-13, 2019Elkhart LakeJamie Just414-364-9362jamiejust@me.com
10UJan 18-20, 2019Barron/ChetekKrista Elwood715-642-0621krista_131@hotmail.com
10UJan 18-20, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
10UJan 18-20, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UJan 18-20, 2019AntigoDawn Walbeck715-216-0351antigohockeyboard@gmail.com
10UJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
10U 3A/2B/1C (MN B)Jan 18-20, 2019AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
10U 3B/4A (MN C)Jan 18-20, 2019AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
10U A/BJan 18-20, 2019Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217tomeshj@ricelake.k12.wi.us
10U A/B/CJan 18-20, 2019Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
12UJan 18-20, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
12U A & BJan 18-20, 2019AltoonaChristine Burg715-347-0474cburg.hockey@yahoo.com
12U A/BJan 18-20, 2019Black River FallsJana Nandory715-896-0182jnandory88@gmail.com
12U A/B & B/CJan 18-20, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
12U A/B/CJan 18-20, 2019Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
12U B & CJan 18-20, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
14UJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
14UJan 18-20, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14U BJan 18-21, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
14U BJan 18-20, 2019MenomonieMike Jax/Luke Welch715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
16UJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
18UJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
Girls 10UJan 18-20, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
Girls 12UJan 18-20, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
Girls 14UJan 18-20, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
High SchoolJan 18-21, 2019Capitol Ice Center-Big BearBruce Coleman248-399-1694info@mybbt.biz
10UJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
10UFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
10U CJan 19-20, 2019SpartaMegan Mulvaney608-633-0688megan.mulvaney@hotmail.com
12UFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
12UJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
14UJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
14UFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
14UJan 19-20, 2019MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail,com
16UFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
16UJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
18UFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
18UJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
Girls 14UJan 19-20, 2019BaldwinJon Zevenbergen651-271-2400zeb@baldwin-telecom.net
Girls 14U, 12U, 10UJan 19-20, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
High SchoolJan 19-21, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
High SchoolFeb 16-18, 2019Sun PrairieJon Oppenheimer773-269-6551jdo@myhockeytournaments.com
10UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10U Jan 25-27, 2019OregonMelissa Kingsley608-206-2802melk517@gmail.com
10U AJan 25-27, 2019WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
10U CJan 25-27, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
12UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12U 2B (MN C)Jan 25-27, 2019SpoonerErik Larson715-520-3047erik@ptwellness.net
12U CJan 25-27, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
14UJan 25-27, 2019ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
14UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14U AJan 25-27, 2019Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
14U A & BJan 25-27, 2019Marathon County-Badger State GamesCris Trantow715-571-0700cristrantow@gmail.com
14U A/BJan 25-27, 2019Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217tomeshj@ricelake.k12.wi.us
14U A/B/CJan 25-27, 2019Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
14U BJan 25-27, 2019Sun PrairieJason Helmstadter608-213-4579tournaments@spyha.com
8U Cross IceJan 25-27, 2019ManitowocSherrie Pinkerton920-973-4944maritimetourney@gmail.com
8U Cross IceJan 25-27, 2019Eau ClairePatrick Rolbiecki715-379-6330riversidebikeandskate@yahoo.com
AdultJan 25-27, 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
Girls 10UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
Girls 10U & 12UJan 25-27, 2019New RichmondBarry Cunningham651-283-0072tournaments@nryha.net
Girls 12UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
Girls 14UJan 25-27, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
High School / 18UJan 25-27, 2019MarinetteBrian Swenson715-923-1038bswenson1963@gmail.com
Midget 18U & 16UJan 25-27, 2019HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
10UJan26-27, 2019 WI Rapids-South Wood CountyScott Stoflet715-323-1593scott.stoflet@swcyha.org
10U AJan 26-27, 2019MerrillBrett Klug715-218-1646crklug@gmail.com
10U CJan 26-27, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
12U CJan 26-27, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
8U Cross IceJan 26-27, 2019Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
14U A/BJan 26-27, 2019Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
Girls 14UJan 25-27, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8U Cross IceFeb 2-3, 2019JanesvilleHeather Saalfeld708-606-9597tournaments@janesvilleyouthhockey.com
8U Cross IceFeb 2-3, 2019Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
10U 3A & 3BFeb 8-10 2019WaupacaJenny Ryan715-258-3314wayhatournaments@gmail.com
12UFeb 8-10 2019ShawanoTravis Olson715-209-1724travis.olson@olsonteams.com
12UFeb 8-10, 2019Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
12U A & BFeb 8-10 2019Marathon County-Badger State GamesCris Trantow715-571-0700cristrantow@gmail.com
12U A/BFeb 8-10 2019Rice LakeJosh Tomesh715-651-7217tomeshj@ricelake.k12.wi.us
14UFeb 8-10 2019Siren-BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
14UFeb 8-10 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
14UFeb 8-10, 2019Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
14U B/CFeb 8-10 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
Girls 10UFeb 8-10 2019MarinetteBrian Swenson715-923-1038bswenson1963@gmail.com
Girls 12UFeb 8-10 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Girls 12UFeb 8-10 2019MarinetteBrian Swenson715-923-1038bswenson1963@gmail.com
Girls 14UFeb 8-10 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Girls 16UFeb 8-10 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Girls 19UFeb 8-10 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
10UFeb 9-10, 2019MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail,com
10U A/BFeb 9-10, 2019Black River FallsJana Nandory715-896-0182jnandory88@gmail.com
10U BFeb 9-10, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U B/CFeb 9-10, 2019DePereNathan Ott920-217-2732dpyh.tournament.director@gmail.com
10U CFeb 9-10, 2019Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
12U BFeb 9-10, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
8U White 4x4 Cross IceFeb 9, 2019Tri-County Ice Arena-Fox ValleyJon Otto920-213-5976u8mites@fvyha.com
Girls 10UFeb 9-10, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
Girls 14UFeb 9-10, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
Girls 14U BFeb 9-10, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
10UFeb 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
10UFeb 15-17, 2019BaldwinMichelle Stevens507-272-1212cutebagsmichelle@icloud.com
10UFeb 15-17, 2019West SalemJulie Baginski608-317-8341jbaginski26@gmail.com
10U 2A (SQ2A)Feb 15-17, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
10U 2B (SQ2B)Feb 15-17, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
10U BFeb 15-17, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
10U B & CFeb 15-17, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
12UFeb 15-17, 2019AntigoDawn Walbeck715-216-0351antigohockeyboard@gmail.com
12UFeb 15-17, 2019Barron/ChetekKrista Elwood715-642-0621krista_131@hotmail.com
12UFeb 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12U 3A/2B/1C (MN B)Feb 15-17, 2019AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
12U 3B/4A (MN C)Feb 15-17, 2019AmeryMariann Sobczak715-557-1878mariannjanetta@gmail.com
14UFeb 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14U AFeb 15-17, 2019WaupunChasity Beahm920-318-2216chasbeahm@yahoo.com
14U A/BFeb 15-17, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
14U BFeb 15-17, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U CFeb 15-17, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
Girls 10UFeb 15-17, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
Girls 12UFeb 15-17, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
Girls 12UFeb 15-17, 2019BeloitMisty Travers608-931-7135dakie19@yahoo.com
Girls 14UFeb 15-17, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
Girls 14UFeb 15-17, 2019Siren-BurnettMichelle Nutter715-554-3826michelle@northernwisconsintitlesearch.co
Jr Gold/Midget 18U & 16UFeb 15-17, 2019SomersetJim Urquhart763-218-1385jurq121@icloud.com
Teir I Girls 16UFeb 15-17, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 12UFeb 15-17, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 14UFeb 15-17, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
Tier I Girls 19UFeb 15-17, 2019Capitol Ice Center-CAN/AMKevin Wellhausen262-249-1210kevin@canamhockey.com
10U AFeb 16-17, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
10U A & BFeb 16-17, 2019Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
12UFeb 16-17, 2019AshlandCarrie Alajoki715-292-2812calybeal@yahoo.com
12UFeb 16-17, 2019Ice WolvesAmie Tremelling608-574-0633icewolvestournament@gmail.com
12U AFeb 16-17, 2019OnalaskaGareth Ferguson608-320-5374tournaments@tornadoyouthhockey.org
14U AFeb 16-17, 2019HudsonBob Mueller715-716-0606bobmhockey@gmail.com
Girls 10UFeb 16-17, 2019Kettle Moraine Ice Center-WCYHAEric DeGroot920-268-2828degrooer@gmail.com
10U AFeb 22-24, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
10U BFeb 22-24, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
10U CFeb 22-24, 2019Marathon CountyCris Trantow715-571-0700cristrantow@gmail.com
12UFeb 22-24, 2019BaldwinJon Zevenbergen651-271-2400zeb@baldwin-telecom.net
12U AFeb 22-24, 2019RhinelanderBrett Aylesworth715-550-0116rhinelanderice@gmail.com
12U BFeb 22-24, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
12U BFeb 22-24, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
12U CFeb 22-24, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
14U BFeb 22-24, 2019Cornerstone-Green BayDon Chilson920-403-2000donchilson@netnet.net
8U Cross IceFeb 22-24, 2019SuperiorSteve Nelson715-394-4899steve@sahahockey.com
8U Cross IceFeb 22-24, 2019AntigoDawn Walbeck715-216-0351antigohockeyboard@gmail.com
Girls 14UFeb 22-24, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
10UFeb 23-24, 2019AshlandCarrie Alajoki715-292-2812calybeal@yahoo.com
12UFeb 23-24, 2019MonroeJoel Fonseca815-541-09284avalanchehockey@gmail,com
12UFeb 23-24. 2019Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com
8U Cross IceFeb 23-24. 2019Fond du LacRyan Blick920-923-0717rinkmgr@fdlblueline.com
8U Cross IceFeb 23-24. 2019MenomonieMike Jax/Luke Welch715-308-0372myha.tournaments@gmail.com
8U Cross IceMar 1-3, 2019Chippewa FallsDoug Anderson715-456-1778chippewatournaments@yahoo.com
8UMar 2-3, 2019Beaver DamVirgil Statz920-763-3205bdhatournament@gmail.com
8UMar 2-3, 2019VeronaDesiree Bates662-801-5526veronahockeymom@gmail.com
8U Cross IceMar 2-3, 2019HaywardJared Egger715-634-4791haywardsports@cheqnet.net
8U Cross IceMar 2-3, 2019AshlandCarrie Alajoki715-292-2812calybeal@yahoo.com
14UMar 8-10, 2019AntigoDawn Walbeck715-216-0351antigohockeyboard@gmail.com
16UMar 8-10, 2019BeloitHeather Keller608-289-8276hev6628@yahoo.com
12UMar 9-10, 2019MerrillBrett Klug715-218-1646crklug@gmail.com
8UMar 9-10, 2019AppletonAmanda Coda9250-585-927amandacoda@gmail.com
10UMar 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
12UMar 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
14UMar 15-17, 2019Reedsburg/WI DellsJohn Schwarz630-336-6160john@ultimatetournaments.net
8UMar 15-17, 2019River FallsMarissa Feely651-983-6350rfhockeytourney@gmail.com
8UApril 5-7, 2019Lake DeltonAaron Kirby608-963-6755lakedeltonice@yahoo.com
Girls 10U 3 on 3Apr 5-7, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 12U 3 on 3Apr 5-7, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 14U 3 on 3Apr 5-7, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 16U 3 on 3Apr 5-7, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
Girls 19U 3 on 3Apr 5-7, 2019TomahJustin King608-387-9657tyhscheduler@gmail.com
8UMar 6-7, 2019Eagle RiverJenn Olson715-617-5569jennolson86@gmail.com